Новак Ѓоковиќ проговори за односот кон родителите за кои има големо почитување за тоа што го жртвувале за тој да стигне до тенискиот трон.Ноле посебно се осврна на мајка му за која има посебно место во неговото срце и оти секогаш и се поверува и за добро и за лошо.

Нејзе секогаш и се јавивувам после победа.Мојата мајка е секогаш тука и во добро и во лошо.Со нејзе ги делам моментите на радост-изјави Новак.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.