Бастијан Швајштајгер е во брак со Ана Ивановиќ и имаат две деца.Но малкумина знаат дека пред Ана, Швајни беше во долга врска со Сара Брандер. Таа е модел и нутриционист а беа дури и верени.

Сепак Бастијан не можел да и одолее на Ана кога ја видел и почнал да ја изневерува 32 годишната Германка.

Се говореше дека Сара не може да ја смисли Ана но оти по извесно време се помирила со тоа дека го загубила засекогаш.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.