Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон, сака да заработи пет милиони долари повеќе. Тој сака да потпише нов договор со тимот со подобрени услови.

Хамилтон сака да заработи пет милиони долари повеќе. Претпоставувам дека тој ќе може да ги наметне своите услови. Близу е до освојување на седмата титула.  Тој е суперѕвезда која руши рекорди, изјави финскиот тркач, ЏејЏеј Лехто, во интервју за „Илталехти“.

Хамилтон води убедливо во Генералниот пласман оваа сезона со 164 бода пред Валтери Ботас кој има 117 и Макс Верстапен со 110.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.