Еден од најдобрите натпреварувачи коишто некогаш се појавиле во Мото спортот, Валентино Роси, кој има седум во најсилната класа, минатата недела беше позитивен на корона вирус.

Сепак, самоизолацијата воопшто не му паѓа тешко на 41-годишниот Италијанец кој покрај себе го има одлиното друштво на својата девојка..

Роси времето во самоизолација го минува со Францеска Софија Новело, 26-годишната Италијанка која работи како фотомодел.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.