Поранешниот апсолутен светски шампион во тешка категорија, боксерската легенда Ивандер Холифилд потврди дека се враќа на рингот. Педесет и седумгодишниот Американец ќе учествува во ревијални мечеви.Toj има 57 години и го прави поради финансиски проблеми.

– Шампионот се врати. Би сакал да објавам дека ќе се вратам во рингот. Ќе боксувам во ревијални мечеви за големо дело, изјави Холифилд за порталот „ТМЗ“ кој објавува информации за познатите личности.

Претходно, 53-годишниот Мајк Тајсон исто така ја објави својата желба да ја продолжи кариерата во боксот за да учествува во добротворни борби

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.