Ерјона Сулејмани, поранешната сопруга на Блерим Џемаили кој потекнува од тетовското село Џепчиште вели дека не би го одбила Кристијано Роналдо. Ерјона токму поради провокативните изјави беше принудена да се разведе од поранешниот фудбалер на Наполи.

Таа во една прилика изјави дека фудбалерите пред меч повеќе сакаат да се самозадоволуваат отоколу да имаат секс.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.