Светскиот тенисер број еден Новак Ѓоковиќ има повеќе таленти меѓу кои и да свири пијано. На неговата фан страна на Фејсбук е постирано видео на кое Ѓоковиќ ја отсвири познатата „We are the champions“ (Ние сме шампиони).

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.