Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ откако рече дека нема да се вакцинира од корона, сега вели дека познава луѓе со натприродни способности и дека прима совети од нив. Тој уште вика дека е благословен што се знае со тие луѓе и оти сите можеме да се пронајдеме во нивните судбини.

Внатрешната врска навистина е присутна и треба да се свесен за тоа во моментот кога пиеш вода. Гледав луѓе, знам за некои луѓе кои со енергетска трансформација, со помош на молитва, успеваат и најотровната, и најзагадената вода да ја претворат во лековита. Водата реагира, а научниците тврдат и тоа го имаат докажано, дека молекулите на водата реагираат на нашите емоции, на тоа што се говори“ изјави Ѓоковиќ.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.