Претсеателот Стево Пендаровски на Твитер го честиташе големиот успех на Дејан Георгиевски и пласманот во финалето во таеквондо. Но, тој во честитка не го спомена името на државата, ниту тоа на „С“ ,ниту пак споменува Македонец.

Пендаровски само кратко напиша „Напред Дејан“.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.