Светскиот тенисер Новак Ѓоковиќ оздраве од корона. Неговиот тест покажал негативен резултат. Исто така негативна е и неговата сопруга Јелена.Новак се зарази за време на тенискиот турнир „Адриа“ во Задар и Белград.

Вирусот најверојатно му го пренел неговиот колега, бугарскиот тенисер Григор Димитров.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.