Најдобриот светски рекет Новак Ѓоковиќ речиси секоја недела е некаде низ светот. За полесно да стигне и да биде одморен користи приватен авион.

Се работи за мало летало во кое има место за уште неколкумина.Често со него патуваат и неговите браќа и пријателите.

Сепак  авиончето не е во сопственост на Ноле туку на компанијата  “NetJets” чии редовен клиент е Ноле.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.