Пред да ја запознае сегашната сопруга Јелена, Новак Ѓоковиќ бил два месеца во врска со Лидија Поповиќ, денеска светски познат диџеј Лејди Ли.

Љубовта не траела долго поради обврските на Новак кој во тој период кариерата нагла му скокнала . “Двојката“ се обидела да ја зачуваа врската на далечина, на релација Нови Сад- Белград, но кога сфатиле дека тоа тешко ќе оди, одлучиле да ја прекина врската. Набргу после прекинот Новак започнал врска со сегашната сопруга Јелена.

 

View this post on Instagram

 

Summer nights 🍸

A post shared by LADY LEE (@ladyleeofficial) on

 

View this post on Instagram

 

Sunday ☀️

A post shared by LADY LEE (@ladyleeofficial) on

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.