Аргентинската мечувалка Мариа Белен Перез засекогаш ќе ги памети Олимписките игри во Токио, но не по освоен медал, туку по запросувањето.

По настапот, додека даваше изјава, нејзиното долгогодишно момче Лукас Гилермо Сауседо се појави со лист на кој пишуваше: Ќе се омажиш ли за мене?

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.