Британецот Том Дејли е олимписки шампион во скокови во вода, освои злато и во Токио во синхронизирани скокови од 10 метри, а денеска вниманието го привлече со плетење додека седи на трибините за време на натпревар во неговиот спорт.

Инаку, Дејли е познат и по тоа што јавно призна дека е бисексуалец, а на Јутјуб објавува блогови кои ги следат над милион луѓе.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.