Одбојкарската федерација по победата на македонските одбојкари на социјалните мрежи објави:

3:1 Победа

МАКЕДОНИЈА е на #EuroVolleyM

Радувај се МАКЕДОНИЈО имаш херои!

3:1 Победа

МАКЕДОНИЈА е на #EuroVolleyM

Радувај се МАКЕДОНИЈО имаш херои‼️‼️‼️

Posted by Одбојкарска федерација на Македонија on Saturday, 16 January 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.