Македонската одбојкарска репрезнтација е на чекор до осминафиналето на Европското првенство, а единствениот услов кој треба да се исполни за нашите репрезентативци да се пласираат од најдобрите 16 е Турција вечерва ја победи Финска.

Турција вчера ја победи Белорусија и сега повторно зависиме од оваа селекција и резултатот против Финска.

Турција и Финска се среќаваат вечерва од 20.30 часот, а повеќе од сигурно е дека Турците ќе ја имаат поддршката од целата македонска јавност.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.