На македонските одбојкари им стана традиција да ги слават успесите со оро и со евергринот на Гоце Николовски, „Бисер балкански“, па на таков начин го одбележаа и пласманот на второ Европско првенство едноподруго.

По триумфот од 3:1 над Турција во арената „Борис Трајковски“ не изостана ни исто така веќе традиционалното селфи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.