Доминик Тим e најдобриот австриски тенисер. Тој важи за голем заводник. храбро се држеше на вчерашното финале против Новак Ѓоковиќ. Негова голема љубов беше една негова колешка од светот на тенисот.Станува збор за Кристина Младеновиќ, Србинка која живее во Франција и настапува за француската репрезентација.

Кристина  и Тим беа многу вљубени  беа во врска неколку години.Но ,преголемата оддалеченост поради големиот број на турнири на кои наатапуваа си го направи своето и тие решија да стават крај на љубовта.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.