Светскиот тенисер број 1 Новак Ѓоковиќ се преправи како Дедо Мраз за да ги израдува своите деца, но и за да ја честита Новата година на своите навивачи на социјалните мрежи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Novak Djokovic (@djokernole)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.