Новак Ѓоковиќ, кој веќе неколку дена е во Белград, откако беше протеран од Австралија, се уште не се огласи околу случувањата во Мелбурн, но деновиве се појави во јавност.

По повод христијанскиот празник Водици, Ѓоковиќ присуствувал на литургуја во црквата Ружица на белградкста тврдина Калемегдан, каде што еден навивач ја имал честа да се фотографира со најдобриот тенисер на светот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.