Новак Ѓоковиќ учествува на турнирот во Дубаи, а слободното време го користи за забава.

Српскиот ас и лидер на АТП-листата беше присутен на вечера, а веднаш до него дојде една од танчерките и тоа со сабја. Расположениот Новак почна да танцува со неа, па доби предизвик – да танцува со сабја на главата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.