Младиот спортски херој Марко пејчиновски, исполни уште еден предизвик и предмалку успеа да доплива до брегот на Охридското Езеро кај Свети Наум.

Марко пред три лета на само 12 години направи огромен подвиг кога успеа да го преплива Охридското Езеро.

И покрај тоа што има некроза на коска на долните екстремитети, младиот Марко успева во своите подвизи и го следи својот сон.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.