Ноле изјави дека секој гест со рака кон неговиот тим значи нешто, но дека бокст тоа не го слуша и не го следи сигналот што го испраќа.

– Банана, урми и вотка. Навистина знам што имам, разбираш? Позициониран вака – за банана, па вака – за вода и вака – за вотка. Ништо тактички… Секогаш кога ќе се договориме пред мене – и испаѓа дека не ме разбираат, па ми носат јаболко. Ја отворив кутијата, човеку. Потоа во чантата наоѓам круша, како урми никаде да не се најдат… Не сум сигурен што да правам-вели Ноле.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.