Новак Ѓоковиќ на прес-конференцијата во пресрет на стартот на Мастерс турнирот во Монте Карло имаше средба до италијанскиот новинар Убалдо Сканагата со кој имаа урнебесен перформанс по триумфот на српскиот тенисер на УС Опен.

Тогаш Убалдо на симпатичен и смешен нагласок почна да ги набројува успесите на тенисерот, а потоа Ѓоковиќ му одговори со сличен нагласок „Not too bad“.

И сега повторно Убалдо го праша Ѓоковиќ дали евентуална победа над Рафаел Надал на Ролан Гарос би му била најголема во кариерата.

Секако можам да кажам дека не би било така лошо, изјави Ѓоковиќ, по што почна да се смее.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.