Српскиот ас по којзнае кој пат покажа какoв голем човек е..Сцената од тренингот на Новак Ѓоковиќ на стадионот Сузан Ленглен ја обиколи цела планета.

Новак имаше отворен тренинг со Карен Хачанов пред почетокот на Ролан Гарос и трибините на стадионот беа исполнети речиси до последното столче.

Од силното сонце на трибините му се слоши на едно дете. Новак го забележа тоа,  веднаш престана да тренира и истрча да помогне.

 



Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.