Најдобрата македонска машка одбојкарска репрезентација синоќа во салата „Стожице“ пишуваше историја. Ја забележа првата победа на дебито на Еврпското првенство (ЕП) во Словенија совладувајќи ја Белорусија со 3-1 и тоа со пресврт. Славењето и еуфоријата од победата се преселија во автобусот каде што ечеше нивната неофицијална химна „Бисер Балкански“…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.