Боксерот од Нигерија Ефе Ајагба брутално го нокаутираше Брајан Ховард. Ваков нокаут не паметат љубителите на боречките спортови. Еве толку силно го удри ривалот што тој падна како покосен на подот. Судијата не ни одбројуваше туку веднаш по прекина мечот.

Погледнете

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.