Женската тениска асоцијација (ВТА) ги откажа сите турнири до 2 мај поради пандемијата на новиот коронавирус.
„Поради пандемија на новиот коронавирусот, нема да се одржат турнирите во Прага, во Истанбул и во Штутгарт што значи дека сезоната ќе биде под суспензија до 2 мај. Наредната недела ќе донесеме одлука за останатите турнири на земјена подлога“, се наведува во соопштението на ВТА.
Според   ВТА, тенисерките ќе продолжат со настапи на турнирот во Мадрид што е закажан од 2 до 9 мај

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.