Помаладите сигурно и не слушнале за неа, но постарите се сеќаваат на Моника Селеш. Некогашната Југословенка беш број 1 се до 1995 година кога беше прободена со нож за време на меч со Штефи Граф. Оттогаш никогаш не се опорави како физички така и психички.

Сега е пензионерка на 46 години изгледа прилично остарено, зарем не?

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.