Мајката на најдобрата тенисерка на светот Дијана Ѓоковиќ смета дека за проблемите на нејзиниот син е виновна сопругата Јелена! Мајката и снаата со години не се во добри односи, а тоа е толку изразено што повеќе не може да се крие.

Сопругата на Новак Јелена не била со неговите родители Дијана и Срѓан и неговиот брат кога организираа протести за поддршка, што е јасен показател дека меѓу нив има конфликт.

Дијана никогаш не се согласувала со начинот на живот на Новак, кој се променил откако тој е со Јелена посебно во делот на исхраната и на вакцините.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.