Пејџ Спиранац е девојка по потекло од Балканот која е професионална голферка. Таа има 27 години и ги игра најважните мастерси. Но, си има еден проблем.Сака да настапува провокативно облечена или ако сакате соблечено но организаторите не и дозволуваат.

Затоа пак своите убавини редовно ги покажува на Инстаграм каде нема никакви забрани туку милиони обожаватели.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.