Јелена Ѓоковиќ, сопругата на најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ, не беше во можност во живо да го следи величествениот триумф на својот сопруг во финалето на Вимблдон, но поддршката секако не изостана.

Јелена после мечот се огласи на Инстаграм, а судејќи по објавите, фантастичниот Ноле и својата сопруга ја остави без текст.

Новак вчера по петти пат го освои Вимблдон. Во историското финале, најдолго досега, Ѓоковиќ  во пет сетови го совлада Роџер Фередер.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.