Во Sport Life стартува нова акција за редовните играчи, членови на СЛ клубот. Под називот „До 50 шанси за 100 000 денари“ тие ќе се натпреваруваат во 8 неделни етапи од понеделник до недела, од 02.3. до 26.4.2020 год. Во тој период, на неделно ниво, ќе бидат доделувани вредни подароци за оние кои ќе погодат најмногу натпревари на еден тикет, независно дали е добитен или недобитен.
Играчите со најмногу погодени натпревари на тикет ќе освојат 100 000 денари, за второпласираните следува вредносен ваучер од 25 000 денaри за производи од Анхоч или Техномаркет, а пак третопласираните добиваат подарок месечно обложување, со вредносни ваучери од 200 денари секој ден.
Минималната уплата на тикет е 20 денари, додека на еден тикет може да се одиграат и до 50 натпревари со минимум коефициент од 1,30. Акциската понуда ги опфаќа и тикетите од понудата за обложување во живо, микс тикетите и Супер тип понудата, а важи само за несистемските тикети, односно за тикетите со една комбинација.
Најуспешните играчи од сите 8 неделни етапи од оваа акција, ќе изборат директен пласман во финалната фаза на Типстер куп натпреварот и можност да играат и освојат стан во Скопје, во елитната населба Водно.
Oваа акција е награда за лојалноста на играчите на Sport Life и поттик за оние кои ќе му се придружат на СЛ клубот. Со тоа се здобиваат со екслузивно право да учестуваат во голем број акции и да добиваат подароци со освоените поени од игра во СЛ маркетот.
Повеќе информации на https://sportlife.com.mk/pogodinajmnogu

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.