Медлин Рајт е една од најдобрите фудбалерки во женската Премиер лига.Таа настапува за тимот на Чарлтон и редовно ги тресе мрежите. Но на раководството на клубот почнало да и пречат разголените фотографии на Медилин и се заканиле со отказ.

Но, Медилин не чекала да ја отуштат и самата си заминала.

За да им се одмазди своите разголени слики почнала да ги продава на сајт за возрасни и за тоа наплаќа 33 фунти од корисник.

Медилин веќе собра десетици илјади обожаватели и добро заработи. Таа вели дека повеќе корист видела од интернет отколку од фудбалот а мажите има што да видат.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.