Американецот Хорхе Масвидал за само пет секунди ја доби синоќешната пресметка со Бен Аскрен во УФЦ 239, што е убедливо најбрз нокаут во историјата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.