Собирачите на топчиња се важен дел од еден тениски меч: Најпозната е Фернанда Маја Каељи од која пред неколку години Рафаел Надал не можеше да го тргне погледот. Фоторепортерите го уловија како зјапа во нејините гради.

Минаа неколку години, Маја е сеуште прекрасна и е една од најпознатите спортски новинарки. Тенисот е нејзина најголема страст и сон да го коменира Роланд Гарос.

Можеби сонот ќе стане стварност, кој знае

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.