Јапонскиот сумо борач Хибикирју трагично настрада на  28 години, откако му беше скршен  вратот при една борба.

Тој колабираше во арената и падна на глава и доби мозочен удар отако противникот буквално легна на него.

Погледнете

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.