Оваа генерација може уште еднаш да биде на континенталниот собир, а тогаш нема да зборуваме за прв поен, прв сет или прва победа. Тогаш ќе зборуваме за прво осминафинале!, порачуваат од Одбојкарската федерација на Македонија (ОФМ) по завршување на настапот на Европското првенство (ЕП) во Словенија.

Може да се тагува, но не премногу, ниту пак предолго. Наредните квалификации се во август, а следното Европско за две години, велат од ОФМ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.