Комитите на својата Фејсбук страница објавија дека починал еден од најголемите навивачи од Битола, попознат како Аце Трската.

Ако беше голем за нив, тогаш ќе биде почитуван и од другите. Нека почива во мир.
Сочуство до семејството и најблиските

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.