Во чест на страствениот риболовец и доаејен на македонска глума Ванчо Петрушевски, во септември за првпат во Македонија ќе се организира Мини олимпијада во риболов со 5 спортски риболовни дисциплини.

-Се крчка мини рибарска олимпијада во риболов. Во септември за првпат во Македонија се организира Мини олимпијада во риболов со 5 спортски риболовни дисциплини во чест на страствениот риболовец и Доаејен на македонска глума Ванчо Петрушевски. Ќе бидат застапени повеќе спортски риболовни дисциплини: крап;пливка;мушица;спин и натпревар во подготвување на рибна чорба. Бистро!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.