Покрај Дејан Георгиевски од Македонија и Србија ќе се бори за златото во Теквондо. Тоа е 29 годишната Милица Мандиќ.Таа во полуфиналето ја совлада Алтеом Лоран од Франција со 7-5 и за златото ќе се бори во 14 и 30, пред нашиот Дејан.

Милица има 29 години и една од најусешните спортистки во Србија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.