Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски им го честита успехот на таеквондо-борачите кои се закитија со златен и сребрен медал на Сениорското европско клупско првенство во таеквондо.

Сепак и во овие црнила и тешко секојдневие има светли моменти.

Честитки до младите Филип и Дејан за златниот и сребрениот медал на сениорското Европско клупско првенство во Теквондо како и за нивниот тренер Дарко Костовски.

Гордо кренато македонското знаме, со срце за Македонија!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.