Историски резултат на Дејан Георгиевски. Сребро за Македонија! Дејане шампионе донесе радост на Македонија. Вака се сака и брани црвено жолтата, со чест, со одлучност и достоинство.

Денес таеквондо Бутел се радува, Македонија може да слави. Честитки за браќата Дарко Костовски и Борче Костовски кои во Дејан гледаа и заеднички направија шампион. #МакедонијаШампиони, напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по сребрениот медал на Дејан Георгиевски.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.