Откако заврши медениот месец со сопругата Богдана, Вељко Ражнатовиќ се врати на својата страст а тоа е боксот. Тој се наоѓа во Црна Гора каде со тамошната репрезентација вредно тренира за новите борби кои го очекуваат.

Тренинзите се одвиваат во Бока Которска а се состојат од суво трчање покрај морето како и спаринг борби со боксери од неговата категорија.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.