Тој како тинејџер имал моноуклеоза и морал да мирува една година.Потоа лекарите му препорачале да избере физичка активност и тој го избрал вежбањето.
Резултатите биле видливи за неколку години со специјален режим на исхрана. Почнал со 73 килограми а денеска има 150 и неверојатна мускулна маса.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.