На „Твитер“ се шири фотографија од собата на тогаш 17-годишниот Роже Федере. Додека за светот интересно е што тенискиот ас во соба чувал постери од Памела Андерсон и Шекил О’Нил, нас во око ни паѓа македонското знаме закачено на ѕидот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.