Македонскиот каратист Емил Павлов е победник во финалето на силната Премиерлига во Москва. Каратистот Павлов беше подобар во финалниот натпревар и со 3:1 го совлада Ерај Самдан од Турција.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.