Поранешниот голман на Челзи, Петар Чех по фудбалското пензионирање реши да го промени спортот.Негова голема љубов е хокејот па тој одлучи професионално да се бави со овој зимски спорт. Тој настапува за Гилфорд Гинис и веќе на дебито докажа дека е мајстор и за хокеј и одбрани два пенали.

Секоја чест, кога човек го бива за спорт, го бива за сите спортови.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.