Една од најдобрите скијачки на сите времиња, Линдзи Вон покажа дека ужива во животот откако го напушти активниот спорт. Се омажи со хокеарската ѕвезда Пернел Карл Сабан и постојано се на егзотични патувања низ светот.

Линдзи позираше со црвен костим за капење во друштво на своето кученце а се забележува дека има некој килограм повеќе.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.