Најпознатиот светски фудбалер Роналдо ги предизвика своите колеги да покажат колку стомачни можат да направат за 45 секунди. Нему му успеа да направи дури 142.

Но, и меѓу дамите има такви кои секогаш можат повеќе. Една од нив е Летиција Патерностер.Оваа 20 годишна девојка е професионана велосипедистка и успеа да направи дури 176 стомачни.

Летиција е една од најубавите спортистки во Италија и најголема желба и се да се пласира на Олимпијадата во Токио.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.